Τελευταια Νεα
Φόρτωση...

Μεγάλη διάκριση για το 7ο ΓΕΛ Αχαρνών

Η ομάδα ποδοσφαίρου αγοριών του 7ου ΓΕΛ Αχαρνών κέρδισε για πρώτη φορά στην πολύχρονη ιστορία του σχολείου στον τελικό Ανατολικής Αττικής το ΓΕΛ Βάρης με το επιβλητικό 4-0 και πλέον βάζει γερά θεμέλια για την πρόκριση στις 4 καλύτερες ομάδες της Ελλάδος και ταυτόχρονα την πιθανή τους συμμετοχή στο παγκόσμιο σχολικό πρωτάθλημα στην Ριέκα τον Απρίλιο .
 Η ομάδα του Μάσσιμου Τσαλούχου , με πολλές διακρίσεις στο παρελθόν και με άλλα ΓΕΛ της περιοχής μας , δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο καθώς οι αντίπαλοι έπαιζαν πολύ δυνατή άμυνα . Στο δεύτερο ημίχρονο όμως τον χορό τον γκολ άνοιξε ο Μιχαηλίδης Γιάννης από στημένη φάση έκανε το 1-0 και στην συνέχεια ο Πουρσανίδης Βαγγέλης έκανε διαδοχικά το 2-0 και 3-0 με εξαιρετικές ενέργειες , ενώ το τελικό 4-0 έκανε ο Τριανταφυλλίδης Βαγγέλης που μόλις είχε μπει αλλαγή στον αγώνα . Επόμενη τώρα αναμέτρηση στις 15/3 για την ομάδα του 7ου ΓΕΛ με ομάδα της Γ΄Αθήνας . Να ευχηθούμε καλή επιτυχία στα παιδιά αλλά και τον προπονητή και είμαστε βέβαιοι ότι η επιτυχία θα είναι δικιά τους !